Duszpasterskie

                                    Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

                                                                    30.08.2020

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywali: I wtorek, czwartek, piątek, i sobotę miesiąca: we wtorek Msza św. w kaplicy św. Antoniego o godz.19.30, piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, sobota Msza św. godz. 9.00 z kazaniem i wspólny różaniec. Chorych odwiedzimy od godz.11.00.
 2. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z poświęceniem tornistrów zostanie odprawiona w niedzielę 6 września o godz. 11.00. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 3. „XIII Babie Lato” obejmuje w tym roku Bieg Pustelnika i marsz Nordic walking  oraz piknik przy kościele parafialnym na, którym będzie: zabawa fantowa, losowanie nagród, rozdawanie medali, cegiełki na kaplicę św. Anny i jedzonko. Zaczynamy o godz. 10.00 a o godz. 15.00 losowanie nagród. Prosimy o włączanie się w organizację i uczestnictwo. Prosimy osoby chętne o upieczenie ciasta na festyn i przyniesienie na plebanię w piątek przed festynem. Ufam, że ludzi dobrej woli będzie więcej i uda się nam ta inicjatywa wsparcia remontu kaplicy św. Anny.
 4. Przypominamy, że I Komunia św. odbędzie się 27 września o godz. 13.00 jako dodatkowej Mszy św. niedzielnej. Rodzice z dziećmi, które zdały wszystko u pani katechetki proszę aby zapisywały się u ks. Proboszcza na rozmowę dopuszczającą.
 5. Za tydzień w niedzielę w Chwalisławiu o godz. 9.00 msza św. połączona z dziękczynieniem za plony.
 6. Za tydzień będziemy przeżywali I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Zgodnie z decyzją bp. Marka Mendyka, w niedzielę, 6 IX br. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz „Caritas” diecezji świdnickiej.
 8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia cegiełki w postaci cukierków na kaplicę św. Anny.
 9. Parafia  dziękuje za środki dezynfekcyjne otrzymane od Narodowego Instytutu Wolności.
 10. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Płonicy w niedzielę będzie odprawiana o godz. 11.30.
 11. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Do nabycia, „Niedziela” „Gość Niedzielny” za tydzień nowy numer „Złotego Dzwonu”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

III Mateusz Marek Moskal kawaler zam. Mąkolno

Ewa Renata Wiśniewska panna zam. Mąkolno

Kalendarium

 • w czwartek – św. Grzegorza (wsp.obow.)