Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie  na XXXI Niedzielę Zwykłą

30.10.2022

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji.
 3. W poniedziałek możliwość spowiedzi od godz.1730 kościele parafialnym.
 4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych w Złotym Stoku Msze św. będą odprawiane: o godz. 1030 w kościele i o godz. 1400 na cmentarzu komunalnym z procesją. Nie ma Mszy św. o godz. 1800. Chwalisław – godz. 800, Mąkolno – godz. 915, Płonica – godz. 1200. Po każdej Mszy św. na filiach procesja na cmentarz i ogólne modlitwy za zmarłych.
 5. We wtorek 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych porządek Mszy św. następujący; Chwalisław – godz. 1600, Mąkolno – godz. 1600, Płonica – godz. 1730, Złoty Stok- godz. 1800. Wypominki od 2 listopada będą odmawiane na zakończenie Mszy św. (od poniedziałku do piątku). Prosimy o modlitewną pamięć za naszych zmarłych i wypisanie na karteczkach wypominkowych imion i nazwisk czytelnie. W miesiącu listopadzie zgodnie z datami na wypominkach będziemy się modlić za zmarłych. Prosimy, aby rodziny przyszły na Msze św. i ofiarowały Komunię św. wynagradzającą za duszę zmarłego.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za siebie lub ofiarować go za duszę w czyśćcu cierpiącą. Warunki to: uczestnictwo we mszy św. i przyjęcie komunii św. wynagradzającej za grzechy, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych lub zmarłego i w intencjach Ojca Świętego.
 7. Na cmentarzu w Mąkolnie i Chwalisławiu przypominamy o opłatach za grób. Przypominamy, że regulamin cmentarza, był ustalany już w 2019 roku. Od tego roku wstecz prawnie może być egzekwowany dług, nawet z możliwością likwidacji grobu.
 8. W tym tygodniu przypada: I czwartek (modlitwa o powołania i za kapłanów), I piątek (spowiedź św. w Złotym Stoku o godz. 1730) i I sobota miesiąca – pamiętajmy o Spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 800, a po mszy św. o godz. 900 różaniec fatimski z rozważaniami.
 9. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1030 w Złotym Stoku i na filiach zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie (Kościół prześladowany)
 11. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy Niedziela, Gość Niedzielny. Mamy nowy kalendarz parafialny. Nowy numer „Złotego Dzwonu” jeszcze nie dowieziono, ale na dniach się pojawi.

 

Kalendarium

 

 • we wtorek – Wszystkich Świętych (Uroczystość)
 • w środę – Wszystkich Wiernych Zmarłych (wsp. obow.)
 • w  czwartek  – św. Karola Boromeusza   (wsp. obow.)