Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

15.05.2022

 

  1. Dzisiaj odbędzie się w Mąkolnie przy kapliczce na rozdrożu o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo majowe. Zapraszamy.
  2. Tydzień temu zebrano na remonty kościołów w Złotym Stoku 1420 zł. serdecznie dziękujemy. Przed kościołem jak widać jest prowadzany kolejny etap prac remontowych. Dla upiększenia terenu i  naszego bezpieczeństwa układana jest kostka brukowa, zwłaszcza wokół nowych tablic ogłoszeniowych, gdzie można było połamać sobie nogi przy czytaniu ogłoszeń. Szacowany koszt to około 12 000 zł. więc jeszcze trochę brakuje, ale już dziękuje za ofiary na ten cel.
  3. Trwamy w Maryjnym miesiącu maju nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Zachęcamy do brania udziału w tych nabożeństwach. W środę  nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Rodzice dzieci I -szo komunijni proszeni są o zapisy na spotkanie, rozmowę z ks. proboszczem dopuszczające do sakramentu, oczywiście jeśli już wszystkie materiały są opanowane.
  5. Próba dla dzieci I Komunijnych odbędzie się w tym tygodniu w czwartek o godz. 16.00 w kościele w Złotym Stoku. Podamy też informacje dla rodziców.
  6. W sobotę 21 maja o godzinie 15.00 w kościele w Złotym Stoku mszą św. rozpoczynamy świętowanie 30-lecia samorządu. Po mszy św. parada orkiestr dętych i inne punkty przebiegu uroczystości. Pani Burmistrz Złotego Stoku zaprasza wszystkich mieszkańców gminy złotostockiej i gości.
  7. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Do nabycia, „Niedziela” „Gość Niedzielny”

 

Kalendarium

  • w poniedzałek – św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, patron Polski (święto)
  • w sobotę – św. Jana Nepomucena prezbitera i męczennika (wspom. obow.)